Kocaeli Çiçek Siparişi

Kocaeli Orkide Fiyatları 0262 606 0767

Kocaeli Orkide Fiyatları Evinizin ortalama sıcaklığına bakarak yaşam alanınıza en uygun orkide çiçeği modelini İzmir Çiçekçide bulabilirsiniz. Bir online çiçek alışverişi sitesi olan İzmir Çiçekçi, hepsi birbirinden şık ve hesaplı orkide

Kocaeli Orkide Fiyatları

Kocaeli Orkide Fiyatları modelleri ile siz değerli müşterilerini beklemektedir. Tüm Kocaeli geneline sorunsuzca çiçek gönderimi yapabilen markamız, Kocaeli içi siparişlerde aynı gün içinde teslim garantisi sunmaktadır. Sorunsuz teslim sürecinin profesyonel adresi olan Kocaeli Çiçekçi, sunduğu orkide çiçekleri ile de dikkat çekmektedir. Yaşam alanlarına şıklık ve zarafet katan saksıda orkide çiçekleri, 50 TL ve 250 TL arasında değişen bir fiyat skalasında sizlere sunulmaktadır.

Eğer siz de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapmak ya da evinizi güzelleştirecek bir hediye satın almak istiyorsanız, mutlaka goksallarcicekcilik.com ‘dan girin ve siparişinizi kolayca oluşturun. Unutmayın ki Kocaeli Çiçekçi ailesini tercih ederek satın alacağınız çiçekler hayatınızın bir parçası olacak kadar özenlidir…

Kocaeli Orkide Gönder

Kocaeli Orkide Gönder Sekiz yüz seksen cins ve yirmi iki binden fazla türü ile çiçekli bitkilerin ikinci büyük familyası olarak adlandırılan orkideler, tüm dünyada ve elbette ülkemizde büyük bir beğeniye sahiptir. Türkiye’de yirmi dört cins ve altmıştan fazla türü olan orkide çiçeği, en çok satılan ve beğenilen çiçekler sıralamasında birinciliğe oynamaktadır.

Orkide çiçeğinin bu derece popüler olmasında elbette doğa harikası bir güzelliğe sahip olmasının payı var, ancak ev ve iş yeri gibi kapalı mekanlarda kolaylıkla yetiştirilebilmesi de bizce tercih sebeplerinin arasında yer alıyor. Çok yıllık bir bitki olması nedeniyle uzun yıllar boyunca canlılığını koruyan orkide bitkisi, güzelliği sayesinde insanlarla arasında duygusal bir bağ kurmayı başarmış ender çiçeklerdendir. Bu nedenle de sevdiklerine çiçek hediye etmek isteyen kişilerin birincil tercihidir.

Peki orkide çiçeğinize nasıl bakmanız gerekiyor?

Öncelikle orkidelerin ideal yetiştirilme sıcaklığının 18 – 27 derece arası olduğu söylenebilir. Bu yönü ile ev sıcaklığında orkideyi sağlıklı biçimde yetiştirebilirsiniz, ancak öğlen saatlerinde artan güneş ışınlarından orkideyi korumanızda fayda vardır. Sulama sıklığı ise orkidenin türüne göre değişim gösterir. Fakat orkidelerin yapraklarına günlük olarak su püskürtülmesini sevdiğini ve haftada bir sulamaya ihtiyaç duyduklarını söylemeden geçmiyoruz.

 

Orkide Renk Seçenekleri
Mavi Orkide
Beyaz Orkide
Pembe Orkide
Lila Orkide

Orkide Bakımı Hakkında Bilmeniz gereken Ufak Detaylar

Orkidenin yerini sık sık değiştirmeyin Bulunduğu yerde hava sirkülasyonu olmasın iki günde bir bol su ile sulayın (Dinlendirilmiş su) altında hiçbir şekilde su birikmesin herhangi bir bir saksı cam kase vs.kab içinde durmasın altındaki saksı ışık görmelidir Günde 2-3 saat güneş veya aydınlık görmeli Çiçeklerine kesinlikle su gelmemeli yeşil yapraklarını nemlendirin.

Belirli bir zaman sonra çiçeklerini dökmeye başlayacaktır. hepsini döktükten sonra kurumaya başlayan yerden 2. boğumdan kesilmeli ve kesilen yerin uç kısmını mumla kapatın aynı bakıma devam ediyorsunuz bakıma göre 2-4-6 ay içerisinde tekrar kökten bir filiz veya aynı daldan bir uç vererek çiçeklenecektir üşütmeyin Sıcaklık 18-23 derece arası olmalı,ortam nemli olmalı saksı bakımı ve değişimi kesinlikle bilgi sahibi bir çiçekçi tarafından yapılmalıdır orkidelerin toprakları çok farklı bir topraktır. bitkilerin tamamı seralarda hızlı büyümeleri için birtakım vitamin uygulaması yapılmaktadır bu sebeple düzenli olarak vitamin takviyesi yapılması tavsiye edilir çiçeğinize uygun vitamin türünü çiçekçiniz den istemeniz yeterlidir .

 

Editor

KOCAELİ ÇİÇEK SERVİSİ VE ÇİÇEKÇİLİK HİZMETLERİ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
google-site-verification: googleea1a02270bd822ab.html