Bloğumuz

Elvudi Çamı Hakkında Bilgiler

Elvudi Çamı Hakkında Bilgiler er dem yeşildir. Doğal olarak Asya, Kuzey Amerika ve Japonya’da yetişmektedirler. Yarı ibreli olan bu ağaçların birçok türü ve bu türlerin sayısız var yeterleri bulunmaktadır. Boylu, bodur ağaç ve çalı formunda olabilirler. Derin topraklara ve mineral bakımından zengin topraklara dikilirse daha iyi gelişirler.

Elvudi Çamı Hakkında Bilgiler

Kurak iklim ağacı değildir ancak Japon türleri kuru hava şartlarını dayanır. Diğer türler ise nispi nemi yüksek olan yerlerde daha iyi gelişirler.Peyzaj ağacı olarak çok kullanışlı türleri bulunur. Bazı türleri bonsai olarak da kullanılabilir. Boylu türler tek başına dikilebileceği gibi bunlardan çitte yapılabilir. Bodur türler kaya bahçelerinde ve küçük bahçelerde çok kullanışlı olurlar.Üretimi tohum, çelik ve aşı ile yapılır.

 

Sistematik

:

Chamaecyparis lawsoniana elvudi

Adı:ElvudiTürler:Ağaçlar ve ÇalılarAçıklamaHer dem yeşildir. Doğal olarak Asya, Kuzey Amerika ve Japonya’da yetişmektedirler. Yarı ibreli olan bu ağaçların birçok türü ve bu türlerin sayısız var yeterleri bulunmaktadır. Boylu, bodur ağaç ve çalı formunda olabilirler. Derin topraklara ve mineral bakımından zengin topraklara dikilirse daha iyi gelişirler. Kurak iklim ağacı değildir ancak Japon türleri kuru hava şartlarını dayanır. Diğer türler ise nispi nemi yüksek olan yerlerde daha iyi gelişirler.Peyzaj ağacı olarak çok kullanışlı türleri bulunur. Bazı türleri bonsai olarak da kullanılabilir. Boylu türler tek başına dikilebileceği gibi bunlardan çitte yapılabilir. Bodur türler kaya bahçelerinde ve küçük bahçelerde çok kullanışlı olurlar.Üretimi tohum, çelik ve aşı ile yapılır.

Yaprak KalıcılığıSürekli Yeşil
Büyüme HızıHızlı

Son Yüksekliği:Orta (6-12m)Taç Şekli:KonikSezon:Yıl BoyuncaÇiçek Rengi:HayırYaz Yeşillik Rengi:Koyu YeşilYetiştiği Toprak:Kil Zeminlerin

Editor

KOCAELİ ÇİÇEK SERVİSİ VE ÇİÇEKÇİLİK HİZMETLERİ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
google-site-verification: googleea1a02270bd822ab.html